Twoja Dermokonsultantka
 • Dodaj link do:
 • facebook.com

Stres oksydacyjny

jesteś na stronie: proastiq.pl  »  O stresie » Stres oksydacyjny

Co to jest stres oksydacyjny?

 

Stres oksydacyjny to zjawisko, kiedy następuje stan braku równowagi pomiędzy działaniem wolnych rodników, a biologiczną możliwością szybkiej detoksykacji reaktywnych form tlenu, lub naprawy dokonanych szkód. Przyczyną pojawienia się stresu oksydacyjnego są: wzrost szybkości wytwarzania wolnych rodników, niewystarczająca ilość antyoksydantów, unieczynnienie enzymów o działaniu antyoksydacyjnym. Stres oksydacyjny w organizmie powstaje wskutek wielu czynników: wystawienia na długotrwałe działanie stresu, używek (szczególnie papierosów), szybkie tempo życia czy wysiłek fizyczny bądź spaliny w mieście.

Wolne rodniki?

 

Wolne rodniki to cząsteczki posiadające na zewnętrznej orbicie pojedynczy, niesparowany elektron. Dążąc do przyłączenia lub oddania elektronu wykazują bardzo dużą aktywność chemiczną utleniając cząsteczki, z którymi wejdą w kontakt, tym samym uszkadzając materiał genetyczny, białka i lipidy powodując, że skóra starzeje się nawet w najgłębszych warstwach

Jaki negatywny pływ mają wolne rodniki na naszą skórę?

 

 • Mają destrukcyjny wpływ na proces starzenia się naszej skóry,
 • Niszczą włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej, a to w konsekwencji prowadzi do pozbawienia jej elastyczności, sprężystości i pojawiania się zmarszczek,
 • Mają destrukcyjne wpływ na błony komórek naskórka i skóry właściwej – zaburza jej funkcje ochronne,
 • Niszczą włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej, a to prowadzi do pozbawienia jej elastyczności i sprężystości w konsekwencji do pojawiania się zmarszczek
 • Uszkadzają DNA komórek powodując mutacje, a w następstwie tego - komórek nowotworowych.

 

Jak przeciwdziałać skutkom stresu oksydacyjnego?

 

Antyoksydanty! Są one głównym sprzymierzeńcem w walce z wolnymi rodnikami, skutecznie ‘wymiatając’ je z organizmu, spowalniając, a nawet cofając negatywne skutki ich działania. Obecnie najsilniejszym znanym nauce antyoksydantem jest Astaksantyna, która poza działaniem antyrodnikowym wykazuje wiele innych korzystnych działań dla naszej skóry.

 

 • one.jpg

  Cera zestresowana

  Stres środowiskowy i oksydacyjny powodują, że cera jest zmęczona, ziemista, bez blasku i podatna na pojawianie się przedwczesnych oznak starzenia się. Zaradź temu i bądź pełna energii! Dowiedz się więcej w dziale produkty.
  Cera młoda i bez oznak starzenia

 • two.jpg

  Promienie UV

  Pamiętaj, że słońce świeci cały rok. Promienie UV powodują procesy fotostarzenia się Twojej skóry i pojawienia się przedwczesnych oznak starzenia.

  Wyrównany koloryt

 • three.jpg

  Stres oksydacyjny

  Reaktywne formy tlenu powstają w Twoim organiźmie cały czas, uszkadzają fizjologiczną strukturę Twojej skóry przyczyniając się do zmęczonego wyglądu i przedwczesnego starzenia. Życie w ciągłym biegu i stres jaki odczuwasz na codzień potęgują ten proces!
  Antyoksydacja

Używaj Proastiq, bądź gotowa na kolejny dzień!!

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera.
W zamian otrzymasz bieżące informacje o promocjach i nowościach.
Facebook