Twoja Dermokonsultantka
 • Dodaj link do:
 • facebook.com

Promienie UV

jesteś na stronie: proastiq.pl  »  O stresie » Promienie UV

Co to jest promieniowanie UV?

 

Promieniowanie UV dzielimy na promieniowanie UVA, UVB i UVC. O ile promieniowanie UVC jest w większości pochłaniane przez ziemską warstwę ozonową to promieniowanie UVA i częściowo UVB przebijają się przez tą warstwę. Mające największe znaczenie w procesach fotostarzenia promienie UVA stanowią aż 97% promieni UV docierających do powierzchni Ziemii. Promieniowanie UVB ulega częściowemu rozproszeniu i ma zdolność odbijania się od powierzchni. Dla przykładu ilość promieni odbijających się od śniegu na zaśnieżonych stokach jest prawie taka sama jak w bezpośrednim promieniowaniu słonecznym.

Jak działa na skórę?

 

Promieniowanie UV oddziałuje na nas praktycznie przez cały czas – zarówno w lecie jak i w zimie, narażeni jesteśmy na nie nawet w cieniu. Promieniowanie UVA oddziałuje na nas praktycznie przez cały dzień. Dociera aż do skóry właściwej. Promieniowanie UVB jest w większości pochłaniane przez rogową warstwę skóry i przede wszystkim tam oddziałuje na komórki naszej skóry. Krótkie kąpiele słoneczne wywierają na nas pozytywny pływ: rozpoczynają produkcję witaminy D3 i pomagają w leczeniu niektórych schorzeń. Jednak przy dłuższych ekspozycjach pojawiają się negatywne skutki odziaływania promieni UVA.

Jakie zmiany wywołuje w skórze?

 

 • FOTOSTARZENIE – jest to cały zespół destrukcyjnych procesów zachodzących w skórze po długotrwałej ekspozycji na działanie promieni słonecznych:
  • Promieniowanie UVA poprzez inicjowanie powstawania wolnych rodników rozpoczyna proces starzenia skóry,
  • pogrubienie naskórka i degenerację włókien elastyny i kolagenu,
  • częściej występują teleangiektazje czyli pojawianie się „pajączków”,
  • nierównomierna pigmentacja – ciemne piegi i plamy barwnikowe,
  • skóra wykazuje mniejsze zdolności do gojenia ran, charakteryzuje się większą wrażliwością
 • one.jpg

  Cera zestresowana

  Stres środowiskowy i oksydacyjny powodują, że cera jest zmęczona, ziemista, bez blasku i podatna na pojawianie się przedwczesnych oznak starzenia się. Zaradź temu i bądź pełna energii! Dowiedz się więcej w dziale produkty.
  Cera młoda i bez oznak starzenia

 • two.jpg

  Promienie UV

  Pamiętaj, że słońce świeci cały rok. Promienie UV powodują procesy fotostarzenia się Twojej skóry i pojawienia się przedwczesnych oznak starzenia.

  Wyrównany koloryt

 • three.jpg

  Stres oksydacyjny

  Reaktywne formy tlenu powstają w Twoim organiźmie cały czas, uszkadzają fizjologiczną strukturę Twojej skóry przyczyniając się do zmęczonego wyglądu i przedwczesnego starzenia. Życie w ciągłym biegu i stres jaki odczuwasz na codzień potęgują ten proces!
  Antyoksydacja

Używaj Proastiq, bądź gotowa na kolejny dzień!!

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera.
W zamian otrzymasz bieżące informacje o promocjach i nowościach.
Facebook