Twoja Dermokonsultantka
 • Dodaj link do:
 • facebook.com

Astaksantyna

jesteś na stronie: proastiq.pl  »  Astaksantyna

 

Lubisz łososia? My też. A czy zastanawiałaś się kiedyś dlaczego mięso tej ryby jest tak cenne? Dzieje się tak za sprawą pewnej tajemniczej substancji. Łosoś żyje w ostrym klimacie, a na swój rozród wędruje w górę rzek setki kilometrów, mimo to jest rybą żywotną i odporną. Mięso łososia jest znane i cenione na całym świecie. Bardzo dobrze robisz, jeśli włączasz tę rybę do swojej diety. Warto jednak pomyśleć, aby nie tylko wewnętrznie korzystać z bogactwa składników występujących w łososiu.

 

Zainspirowani łososiem stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie preparaty kosmetyczne oparte na wspomnianej wcześniej tajemniczej substancji zwanej astaksantyną. Teraz nie tylko możesz rozkoszować się walorami kulinarnymi tej ryby, ale korzystać z jej właściwości także podczas codziennej pielęgnacji dzięki produktom Proastiq. Połączenie zdrowego stylu życia z odpowiednią pielęgnacją przełoży się na efekt synergii.

 

Astaksantyna to niezwykła substancja. Zaliczamy ją do karotenoidów, podobnie jak karoten występujący w marchewce. Teraz możesz porównać intensywny kolor łososia i marchewki, to właśnie ten lekko czerwonawy odcień zawdzięczamy karotenoidom. Skąd zatem łososie zawdzięczają swoją niezwykłą barwę? Tajemnica tkwi w ich diecie. Żywią się skorupiakami, magazynującymi astaksantynę z alg gatunku Haematococcus pluvialis, bogatymi właśnie w ów karotenoid. Algi te wytwarzają astaksantynę w odpowiedzi na stres jak i niesprzyjające warunki środowiskowe. Zatem astaksantyna jest świetnym antyutleniaczem, z której właściwości mogą korzystać także ludzie. Można z powodzeniem nazwać ją czerwonym cudem dla zdrowia skóry. Działa jak szczoteczka, która wyłapuje wolne rodniki przyłączając je do swoich włókien (długich łańchuchów polienowych), dzięki czemu jest niezwykle silnym antyoksydantem. A to właśnie wolne rodniki, które czyhają z każdej strony przede wszystkim przyspieszają proces starzenia się skóry.

 

Lista korzyści wynikających ze stosowania astaksantyny jest niezwykle długa, spójrz i przekonaj się dlaczego warto sięgnąć po preparaty Proastiq:

 

 • skutecznie lokalizuje i likwiduje wolne rodniki hamując tym samym proces starzenia skóry,
 • wzmacnia funkcję ochronną naskórka i pomaga przeciwdziałać transepidermalnej utracie wody,
 • przyśpiesza odnowę naskórka, tym samym czyniąc cerę promienną i wygładzoną,
 • działając pod powierzchnią skóry, wpływa na poprawę poziomu jej nawilżenia i elastyczności,
 • charakteryzuje się działaniem normalizującym w procesach różnicowania keratynocytów,
 • wpływa na funkcje regulacyjne skóry,
 • pomaga redukować przebarwienia melaninowe,
 • wpływa na syntezę kolagenu oraz wydzielanie czynników wzrostu, co istotne nie wyręcza skóry w jej pracy, ale stymuluje do samodzielnej, regularnej produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra utrzymuje właściwą sprężystość
 • chroni skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem słonecznym, stanowi naturalny filtr przeciwsłoneczny

 

Aby wykorzystać siłę drzemiącą w naturze do wzmocnienia naturalnej odporności skóry wypróbuj produkty z astaksantyną marki Proastiq. Wiele badań naukowych dowodzi, że ta wyjątkowa substancja bardzo korzystnie wpływa na pracę i wygląd naszej skróry. Możesz być pewna, że produkty Proastiq będą kompatybilne z Twoją skórą, gdyż zawierają biozgodną astaksantynę pochodzenia naturalnego.

 

 

 

*algi Haematococcus Pluvialis wytwarzające naturalną Astaksantynę

Astaksantyna jest zwana królową karotenoidów.                


Jest 1000 razy silniejsza niż witamina C, 500 razy niż witamina E i 10 razy niż beta-karoten. To czerwony cud, który wykorzystaliśmy, by naprawdę skutecznie chronić Twoją skórę przed skutkami stresu oksydacyjnego.

 

 

 

 

 

Zaciekawił Cię temat astaksantyny? My też byliśmy ciekawi jej działania. Kliknij poniżej, by dowiedzieć się o jej niezwykłych właściwościach z badań naukowych:

 1. Efekt stosowania astaksantyny pozyskiwanej z Haematococcus Pluvialis na ludzką skórę
 2. Charakterystyka i właściwości prozdrowotne wybranych karotenoidów występujących w rybach i skorupiakach
 • one.jpg

  Cera zestresowana

  Stres środowiskowy i oksydacyjny powodują, że cera jest zmęczona, ziemista, bez blasku i podatna na pojawianie się przedwczesnych oznak starzenia się. Zaradź temu i bądź pełna energii! Dowiedz się więcej w dziale produkty.
  Cera młoda i bez oznak starzenia

 • two.jpg

  Promienie UV

  Pamiętaj, że słońce świeci cały rok. Promienie UV powodują procesy fotostarzenia się Twojej skóry i pojawienia się przedwczesnych oznak starzenia.

  Wyrównany koloryt

 • three.jpg

  Stres oksydacyjny

  Reaktywne formy tlenu powstają w Twoim organiźmie cały czas, uszkadzają fizjologiczną strukturę Twojej skóry przyczyniając się do zmęczonego wyglądu i przedwczesnego starzenia. Życie w ciągłym biegu i stres jaki odczuwasz na codzień potęgują ten proces!
  Antyoksydacja

Używaj Proastiq, bądź gotowa na kolejny dzień!!

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera.
W zamian otrzymasz bieżące informacje o promocjach i nowościach.
Facebook